Rzuć okiem na kurtyny spawalnicze

Zobacz, jakie mają zastosowanie

Szeroka oferta sklepu papierniczego

W naszym sklepie znajdziesz arkusze z PCV, papieru i wielu innych materiałów

Kurtyny spawalnicze w sklepie

Zobacz kurtyny spawalnicze w ofercie naszego sklepu

lokalizacja-pap-max

Kurtyny spawalnicze

Zobacz wysokiej jakości produkty

W ofercie naszego sklepu

Cała oferta sklepu

pap-max-logo

Znajdziesz u nas wiele produktów w przystępnych cenach

Zobacz już teraz

Marki, z którymi współpracujemy

Sprawdź naszych partnerów

 

papmax visitech kotary

Zobacz najważniejsze właściwości kurtyn spawalniczych

Czy wiesz, dlaczego są niezbędne dla bezpieczeństwa?

pap-max-logo

Jakie zastosowanie mają kurtyny spawalnicze?

Kurtyny to akcesoria, które są absolutnie niezbędne dla ochrony ludzi znajdujących się w sąsiedztwie stanowiska spawalniczego. Skutecznie chronią przed szkodliwym promieniowaniem, które jest emitowane w czasie spawania oraz pozwalają zorganizować przestrzeń pracy.

Zawsze podczas spawania należy pamiętać o środkach bezpieczeństwa. Kurtyny spawalnicze chronią osoby znajdujące się w pobliżu przed promieniowaniem, które jest emitowane w czasie spawania. Praca spawacza, dzięki kurtynom jest bezpieczna i nie zagraża innym. Co więcej, kurtyny odgradzają stanowiska pracy spawaczy i ograniczają rozpowszechnianie się szkodliwych oparów. Warto wspomnieć, że kurtyny chronią przed odpryskującymi kawałkami metalu, które są bardzo niebezpieczne dla osób, które znajdują się w pobliżu stanowiska.

Kurtyny spawalnicze są odpowiednio wykonane, aby nie stopiły się w czasie spawania. W czasie ich produkcji wykorzystywany jest trudnopalny proszek. Najczęściej można spotkać kurtyny produkowane na wymiar. Bardzo łatwo się je czyści. Nie trzeba wykorzystywać do ich mycia specjalnych środków chemicznych. Wystarczy letnia woda i myjka ciśnieniowa.